Formula 1 Turkish Grand Prix 2021 8-9-10 Ekim’de Intercity İstanbul Park’ta!

Intercity İstanbul Park’a Araç ile Ulaşım

8-9-10 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Formula 1 Rolex Turkish Grand GP’ye aracınızla gelmeyi tercih ediyorsanız; iç otopark, dış otopark ve trafiğe kapatılacak yollar ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

İç Otopark Bileti Olan Misafirlerimiz için Yol Tarifi

Intercity İstanbul Park otopark bileti olan misafirlerimizin Intercity İstanbul Park tabelalarını takip ederek piste gelmeleri gereklidir. Tüm yönlendirmeler pist alanında tabelalar ve görevliler vasıtasıyla gerçekleşecektir.

• TEM E80 Otoyolu üzerinden gelecek misafirlerimiz, Intercity İstanbul Park Kurtköy çıkışından itibaren Intercity İstanbul Park tabelalarını takip ederek piste ulaşabilirler.

• D100 Karayolu üzerinden gelecek misafirlerimiz, Sabiha Gökçen Hava Limanı sapağından çıkıp Intercity İstanbul Park tabelalarını takip ederek piste ulaşabilirler.

• Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden gelecek misafirlerimiz, Intercity İstanbul Park çıkışından çıktıktan sonra Akfırat güzergahında bulunan Intercity İstanbul Park tabelalarını takip ederek piste ulaşabilirler.

İç Otopark Bileti Koşul ve Şartları

• İstanbul Park Eğitim Öğretim Kurumları ve Organizasyon A.Ş. (“Intercity İstanbul Park”) ya da Ekim Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. (“EKIM”) tarafından işletilen otoparklara park edilen her araç (ve içeriği) araç sahiplerinin kendi alacakları riske bırakılmıştır. EKIM ya da Intercity İstanbul Park, araç sahiplerinin EKIM ya da Intercity İstanbul Park’ın otoparkını kullanan kullanmaları nedeniyle uğradıkları zara veya ziyandan (araçlara ve/veya içeriğine gelebilecek zararlar da dahil olmak üzere), EKIM veya Intercity İstanbul Park’ın çalışanlarının veya yetkili acentalarının ihmalinden kaynaklanmadığı sürece, sorumlu değildir. EKIM veya Intercity İstanbul Park, lojistik, güvenlik ve benzeri nedenlerle gerekli gördüğü herhangi bir aracı çekme ve taşıma hakkını saklı tutar

• Pistin içinde bulunan otopark alanlarına ya da araç içerinde evcil hayvan bulundurmak yasaktır.

• Otopark bileti kullanılarak pist içine girildikten sonra herhangi bir sebeple Pist dışına çıkılması durumunda aynı bilet ile piste tekrar giriş yapılamaz. Her otopark bileti günlük olarak tek seferlik giriş ve çıkış yapmak üzere düzenlenmiştir. Bir otopark bileti, bir araç için geçerlidir.

• Otopark biletine sahip herkes, EKIM ya da Intercity İstanbul Park’ın çalışanlarının vermiş olduğu (sticker gibi) belgeleri takmak ve yönlendirmelerine uymak zorundadır.

• Otopark biletine sahip herkes 18 yaşından büyük ve ehliyet sahibi olmak zorundadır. Pist içerisinde bulunan trafik kurallarına ve trafik levhalarına uyulması zorunludur.

• Resmi Pist otoparkları, EKIM ve Intercity İstanbul Park’ın belirlediği otoparklara araçlarını yalnızca park etmeye izin verir. Pist içerisinde herhangi bir ticaret, sergi, kamp ve ürün, içecek ve yiyecek gibi satışlar yapmak yasaktır. Araç sahipleri ya da yolcular herhangi bir Pist otoparkında (yürürken ya da araç sürerken) her zaman sorumlu bir şekilde ve güvenliği göz önünde bulundurarak hareket etmelidir. EKIM veya Intercity İstanbul Park, bu koşulları veya Pist’e giriş şartlarını ihlal ettiği tespit edilen kişileri kabul etmeme ve/veya çıkarma hakkını saklı tutar. EKIM ve Intercity İstanbul Park, Pist otopark alanlarını, belirlenen alanların müsait olmaması durumunda alternatif Pist otopark alanına taşıma hakkını saklı tutar. EKIM ve Intercity İstanbul Park’ın kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı herhangi bir Pist otoparkının kullanılamaması durumunda oluşacak zarar ve ziyandan EKIM ve Intercity İstanbul Park sorumlu değildir.

• Bu hüküm ve koşullar Türk Kanunlarına tabi olacaktır.

Dış Otopark Bilgilendirmeleri

Intercity İstanbul Park otopark bileti olmayan misafirlerimizin dış otopark tabelalarını takip otopark alanlarına ulaşmaları gerekmektedir. Yürüme mesafesinde bulunan bu otoparkları kullanan misafirlerimiz yürüyerek piste ulaşabilirler.

• TEM E80 Otoyolu üzerinden gelecek misafirlerimiz, Intercity İstanbul Park Kurtköy çıkışından itibaren Intercity İstanbul Park tabelalarını ve dış otopark tabelalarını takip ederek park alanlarına ulaşabilirler.

• D100 Karayolu üzerinden gelecek misafirlerimiz, Sabiha Gökçen Hava Limanı sapağından çıkıp, Intercity İstanbul Park tabelalarını ve dış otopark tabelalarını takip ederek park alanlarına ulaşabilirler.

• Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden gelecek misafirlerimiz, Intercity İstanbul Park çıkışından çıktıktan sonra Akfırat güzergahında bulunan Intercity İstanbul Park ve dış otopark tabelalarını takip ederek park alanlarına ulaşabilirler.

Trafiğe Kapatılacak Yollar

Intercity İstanbul Park’ta yapılacak olan Formula 1 Rolex Turkish GP’ye trafik akışının sağlıklı yapılabilmesi adına;
• Göçbeyli Köyü’nden Intercity İstanbul Park tarafına trafik kontrollü (sadece köye giriş yönü açık olacak şekilde) olarak kapatılacaktır. (1 no’lu Kavşak)
• Kuzey Marmara Otoyolu gişeler çıkışında Intercity İstanbul Park yönündeki sapak kapatılıp, Tepeören Akfırat yönüne trafik verilecektir. (2 no’lu Kavşak)
• Akfırat Mevkiinde bulunan Yıldız Bulvarı istikametinden, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı yönüne bağlantı sağlayan döner kavşak; belirtilen istikamette kontrollü olarak kapatılacaktır. (Görevli ve İETT araçları hariç) (3 no’lu Kavşak)

Aracıyla gelecek ziyaretçilerimizin dikkatine:

• Etkinlik saatinden en az 4 saat önce piste gelin.
• Yola çıkmadan önce alternatif yol güzergahlarını kontrol edin.
• Tedbir amaçlı etkinlik ve otopark biletinizin ekran görüntüsünü alın.
• Intercity İstanbul park otoparkı için bilet almadıysanız, pistin etrafındaki yönlendirmeleri takip ederek çevredeki otoparkları kullanmanız gerekmektedir.
• Açık alanlarda kullanmak için sadece katlanabilir sandalyenizi yanınızda getirebilirsiniz.